Jak wybrać intuicyjne sprzęty AGD do kuchni?

intuicyjne sprzęty AGD

Nowoczesne urządzenia AGD dostępne w sprzedaży są tak zaprojektowane, aby nawet początkujący amatorzy gotowania i pieczenia, mogli przyrządzać wyśmienite potrawy i rozwijać swoje umiejętności kulinarne. W czym tkwi sekret takich sprzętów? Są one intuicyjne, dzięki czemu zawsze wiemy, co mamy zrobić podczas przyrządzania potrawy. Jak wybrać intuicyjne sprzęty AGD? Jakie powinny posiadać funkcje? Sprawdzamy.

Jaka intuicyjna płyta grzewcza? Indukcyjna!

Płyta indukcyjna to zdecydowanie najbardziej intuicyjny model spośród wszystkich dostępnych na rynku płyt grzewczych. Gdy gotujemy, nagrzewa się jedynie dno naczynia oraz dane pole grzejne, natomiast cała powierzchnia płyty pozostaje zimna. Dzięki temu są one bezpiecznym i łatwym do utrzymania w czystości rozwiązaniem. Poza tym oferują mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają na wyjątkowo intuicyjne gotowanie. Jedną z nich jest funkcja AutoBridge, którą znajdziemy w płycie indukcyjnej Amica PIT 6541 NSU(Aktualnie Brak, polecamy model). Dzięki niej możliwe jest łączenie dwóch pól grzejnych w jedno. Wystarczy, że położymy niestandardowe naczynie, a pola automatycznie się połączą, dostosowując do jego wielkości. Poza tym płyta pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury za pomocą czterech osobnych paneli sterowania. To jednak nie wszystko, ponieważ niektóre płyty indukcyjne Amica oferują trzy programy gotowe. Dzięki nim bez zastanawiania się ustawisz odpowiednią temperaturę do rozpuszczania masła, podgrzewania zupy czy gotowania makaronu.

intuicyjne sprzęty AGD

Intuicyjne sprzęty AGD – piekarnik elektryczny

Dzięki nowoczesnemu piekarnikowi elektrycznemu przygotujemy rozmaite wypieki, nawet jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z pieczeniem. Jakie funkcje posiada intuicyjny piekarnik? Przede wszystkim oferuje automatyczne programy pieczenia. Dzięki temu wystarczy wybrać jeden z przepisów, a urządzenie automatycznie dostosuje odpowiednią temperaturę oraz czas pieczenia potrawy. W piekarnikach Amica takie programy zostały opracowane we współpracy z profesjonalnymi szefami kuchni, dzięki czemu możemy być pewni, że uzyskamy najlepsze efekty pieczenia. Dużym ułatwieniem dla nas będą również drzwi OpenUP, które stosuje w niektórych piekarnikach marka Amica, np. w modelu ED47632XA+ X-TYPE OPENUP. Wystarczy, że delikatnie dotkniemy uchwytu piekarnika, a drzwi otworzą się automatycznie. To praktyczne rozwiązanie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy obie ręce mamy zajęty i po prostu nie mamy możliwości, by otworzyć drzwi piekarnika.

Czy zmywarka jest intuicyjna?

Pamiętajmy, że po każdym gotowaniu czy pieczeniu pozostaje wiele brudnych naczyń do umycia. Ta nielubiana czynność może skutecznie odstraszyć nawet największych miłośników gotowania. Dlatego tak ważne jest, aby nasze intuicyjne sprzęty AGD zostały wsparte odpowiednią zmywarką. Jej obsługa jest bajecznie prosta, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym przez producentów w komorze zmywania zmieści się naprawdę pokaźna liczba naczyń. Większość nowych zmywarek Amica, np. model DIM625AZS(Aktualnie Brak, polecamy model), posiada składane elementy w obu koszach, co pozwala dostosować przestrzeń do większych naczyń – garnków, patelni czy misek. Co więcej, wysokość górnego kosza można regulować w zależności od swoich potrzeb, i to nawet z pełnym załadunkiem. Dzięki tym praktycznym funkcjom z łatwością zmieścimy w komorze zmywarki wszystkie naczynia i szybko doprowadzimy kuchnię do odpowiedniej czystości.

intuicyjne sprzęty AGD Płyta indukcyjna Amica PIT 6541 NSU
Moc całkowita (W): 7400
Ilość pól grzejnych: 4
Technologie: Funkcja Booster, Wskaźnik ciepła resztkowego Podtrzymywanie ciepła, System Pro Baby, Funkcja Bridge
intuicyjne sprzęty AGD
intuicyjne sprzęty AGD Piekarnik Amica ED47638BA+ X-TYPE OPENUP
Objętość komory (l): 77
Klasa efektywności energetycznej: A+
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Czyszczenia komory pieczenia: Emalia łatwoczyszcząca Easy Clean, Kataliza
Prowadnice: Drabinkowe, Teleskopowe z funkcją stop
intuicyjne sprzęty AGD
intuicyjne sprzęty AGD Zmywarka Amica DIM625AZS
Szerokość (cm): 60
Instalacja: Do zabudowy
Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 12
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 258
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3080
intuicyjne sprzęty AGD
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *