Jakie funkcje piekarnika zapewnią wygodne pieczenie potraw?

wygodne pieczenie

Nowoczesne piekarniki cechują się przede wszystkim funkcjonalnością. Posiadają nawet po kilkanaście funkcji grzania, które pozwalają eksperymentować w kuchni. Producenci coraz większą uwagę przykładają również do komfortu użytkowania, by ich piekarniki zapewniały nie tylko znakomity smak potraw, ale również łatwą i bezpieczną obsługę. Z poniższych akapitów dowiesz się, jakie funkcje zapewnią wygodne pieczenie.

Szybkie nagrzewanie

Pamiętasz, jak kiedyś musiałeś włączać piekarnik nawet kilkanaście minut przed rozpoczęciem pieczenia? Było to konieczne, aby osiągnął właściwą temperaturę. Niestety nagrzewając się, marnował nie tylko cenny czas, ale również energię elektryczną. Aby temu zapobiec i jednocześnie zwiększyć komfort pieczenia, producenci wprowadzili funkcję szybkiego nagrzewania. Dzięki niej piekarnik wykorzystuje wszystkie źródła grzania, by w jak najkrótszym czasie osiągnąć wybraną temperaturę, po czym wraca do wcześniejszych ustawień. Piekarniki marki Amica, jak choćby model ED37618B X-TYPE są w stanie rozgrzać się do temperatury 150°C w zaledwie 3 minuty.

wygodne pieczenie

Prowadnice teleskopowe

Wygodne pieczenie gwarantują również prowadnice teleskopowe, które umożliwiają całkowite wysunięcie blach z komory piekarnika. Są one stabilne i bez problemu znoszą duże obciążenia, dlatego utrzymują nawet ciężkie porcje potraw. Dzięki nim z łatwością wyjmiesz potrawę z rozgrzanej komory, nie martwiąc się o przypadkowe oparzenia. Marka Amica w swoich piekarnikach stosuje prowadnice teleskopowe z funkcją STOP. Ich dodatkową zaletą jest to, że blokują się w pozycji wysuniętej, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy. Takie rozwiązanie znajdziemy, m.in.: w modelu Amica ED47638BA+ X-TYPE OPENUP.

Automatyczne otwieranie drzwi

Otwieranie drzwi piekarnika nie stanowi żadnego problemu, wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt, by zyskać dostęp do komory. Jednak co w sytuacji, gdy w obu rękach trzymasz ciężką blachę? Jeśli nie ma w pobliży osoby, która mogłaby otworzyć piekarnik za Ciebie, musisz radzić sobie sam. Rozwiązanie tego problemu znalazła marka Amica, która w nowej serii piekarników X-Type wprowadziła funkcję OpenUp, czyli automatyczne otwieranie drzwi. Dzięki specjalnej konstrukcji uchwytu, wystarczy go delikatnie dotknąć, np. łokciem, a drzwi otworzą się automatycznie. Zapewni to wyjątkowo wygodne pieczenie.

Sterowanie za pomocą smartfona

Jeśli nie chcesz za każdym razem wstawać z kanapy, by sprawdzić stan wypieczenia swojej potrawy, powinieneś zainwestować w piekarnik sterowany smartfonem, np. model ED57638BA+ Q-TYPE WiFi marki Amica. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, możesz sterować nim z dowolnego miejsca zarówno w domu, jak i poza nim. Jedyne co musisz zrobić, to zainstalować na swoim smartfonie dedykowaną aplikację, a następnie połączyć ją z piekarnikiem. W ten sposób będziesz mógł kontrolować proces pieczenia, zmieniać temperaturę, uruchamiać dodatkowe funkcje, a także włączać i wyłączać urządzenie.

wygodne pieczenie Piekarnik Amica ED37618B X-TYPE

Linia: X-Type
Objętość komory (l): 77
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
wygodne pieczenie Piekarnik Amica ED47638BA+ X-TYPE OPENUP

Linia: Q-Type
Objętość komory (l): 77
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
wygodne pieczenie Piekarnik Amica ED57638BA+ Q-TYPE WiFi

Linia: Q-Type
Objętość komory (l): 77
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Ilość funkcji: 11
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *