Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – ranking polecanych modeli

kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Mimo że kuchenka mikrofalowa nie jest niezbędnym sprzętem w kuchni, wiele osób nie wyobraża sobie bez niej funkcjonowania. Okazuje się niezastąpiona, gdy głodni wracamy z pracy i chcemy szybko podgrzać posiłek. Obecnie na rynku dostępne są tradycyjne mikrofalówki wolnostojące i modele przeznaczone do zabudowy. Coraz większą popularnością cieszą się te drugie, gdyż doskonale komponują się w kuchni i nie zabierają cennego miejsca na blacie. Sprawdźmy zatem, jakie są najlepsze kuchenki mikrofalowe do zabudowy.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Whirlpool AMW 140 NB

Jedną z najpopularniejszych kuchenek mikrofalowych na rynku jest Whirlpool AMW 140 NB(Aktualnie Brak, polecamy model). Jej komora ma 20 l pojemności, moc mikrofali wynosi 800 W, a moc grilla elektrycznego to 1000 W. Mikrofalówka sterowana jest za pomocą pokrętła i elektronicznych przycisków, które pozwalają ustawić właściwą moc i temperaturę grzania. Oprócz możliwości podgrzewania i grillowania posiłków umożliwia również błyskawiczne rozmrażanie mrożonek. Seria Whirlpool AMW to nowoczesne kuchenki mikrofalowe pod zabudowę, które sprawdzą się w każdej kuchni. Droższe modele oferują technologię 6. Zmysł, która automatycznie dobiera wszystkie parametry grzania.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Bosch BFR634GB1

Dużą popularnością na rynku cieszy się również kuchenka mikrofalowa Bosch BFR634GB1, której moc wynosi 900 W, a pojemność 21 l. Użytkownik ma do wyboru jeden z pięciu poziomów grzania – 90 W, 180 W, 360 W, 600 W i 900 W. Dzięki temu można dobrać odpowiednią temperaturę grzania do rodzaju przygotowywanej żywności. Płynna zupa będzie bowiem wymagała ustawienia większej mocy niż makaron z warzywami. Poza tym mikrofalówka Bosch dysponuje siedmioma programami automatycznymi, które przystosowane są do podgrzewania różnych rodzajów żywności, np. warzyw, mięsa, zup itp. Na tle innych modeli kuchenka wyróżnia się kolorowym wyświetlaczem TFT z przyciskami sensorowymi, który zapewnia łatwą i wygodną obsługę.

kuchenki mikrofalowe do zabudowy

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Samsung NQ50K3130BB

Ta kuchenka będzie świetnie prezentować się w zabudowie nad czarnym piekarnikiem. Ma ona nieco większe wymiary niż standardowa kuchenka mikrofalowa pod zabudowę. Jej szerokość wynosi około 60 cm, głębokość 57 cm, a wysokość około 45 cm. Większe wymiary wiążą się również z większą pojemnością. Kuchenka mikrofalowa Samsung ma komorę o pojemności 50 l, więc bez problemu zmieszczą się w niej większe naczynia i pojemniki. Poza tym oferuje 6 programów automatycznych i 5 programów dedykowanych do rozmrażania żywności, co pozwoli szybko rozmrozić każdy rodzaj mrożonek. Na uwagę zasługuje również funkcja czyszczenia parowego, która skutecznie usuwa zabrudzenia i resztki jedzenia ze ścianek komory. Dzięki temu można je później łatwo usunąć za pomocą ściereczki. Warto dodać, że ta mikrofala nie jest otwierana w lewo, tylko opuszczana do dołu tak jak piekarnik.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Bosch BFL634GB1

To kolejna popularna kuchenka mikrofalowa pod zabudowę, która oferuje moc 900 W i pojemność 21 l. Do podgrzewania i rozmrażania potraw można wybrać jeden z pięciu dostępnych poziomów mocy, co pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Co więcej, mikrofalówka oferuje 7 programów automatycznych, dostosowanych do różnych rodzajów potraw. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ urządzenie samo dostosuje odpowiednią moc i temperaturę grzania do konkretnego rodzaju potrawy.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – AMICA AMGB20E2GB

W rankingu znalazła się również kuchenka mikrofalowa AMICA AMGB20E2GB, która pięknie prezentuje się w zabudowie. Jej front został wykonany z czarnego szkła, dzięki czemu jest łatwy do utrzymania w czystości i dobrze komponuje się z większością sprzętów AGD. Natomiast wnętrze kuchenki jest wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawia, że jest bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia. Mikrofalówka ma pojemność 20 l i głębokość 31 cm. Jest więc nieco płytsza niż większość standardowych kuchenek. Oferuje moc mikrofali 900 W i grill elektryczny o mocy 1000 W. Poza tym użytkownik ma możliwość skorzystania z rozmrażania czasowego i 9 programów automatycznych.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Electrolux LMS2203EMX

Jako ostatnią przedstawiamy kuchenkę mikrofalową marki Electrolux – LMS2203EMX. Dysponuje ona komorą o pojemności 20 l, a jej drzwiczki otwierane są w lewo. Maksymalna moc mikrofali wynosi 700 W, ale istnieje możliwość wybrania niższego poziomu mocy za pomocą modułu z pokrętłami. Oprócz funkcji podgrzewania w mikrofalówce można również rozmrażać żywność, a nawet gotować. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych w kuchni, producent wyposażył ten model w blokadę rodzicielską. Dzięki niej dzieci nie będą mogły uruchomić kuchenki ani zmienić jej parametrów, gdyż panel sterowania zostanie całkowicie zablokowany.

kuchenki mikrofalowe do zabudowy Kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW 140 NB
Rodzaj instalacji: Do zabudowy
Pojemność (l): 20
Moc mikrofali (W): 800
Moc grilla (W): 1000
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
 kuchenki mikrofalowe do zabudowy
kuchenki mikrofalowe do zabudowy Kuchenka mikrofalowa Bosch BFL634GB1
Rodzaj instalacji: Do zabudowy
Pojemność (l): 21
Moc mikrofali (W): 900
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
 kuchenki mikrofalowe do zabudowy
kuchenki mikrofalowe do zabudowy Kuchenka mikrofalowa Samsung NQ50K3130BB
Rodzaj instalacji: Do zabudowy
Pojemność (l): 50
Moc mikrofali (W): 900
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
 kuchenki mikrofalowe do zabudowy
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *