Lodówka No Frost – sama się rozmrozi i zachowa świeżość żywności na dłużej

lodówka No Frost

Regularne rozmrażanie lodówki jest bardzo ważne nie tylko dla przechowywanej w niej żywności, ale również dla jej prawidłowego działania. Zbyt duża ilość lodu sprawia, że urządzenie intensywniej pracuje, pobierając przy tym znacznie więcej energii elektrycznej. Jeśli nie lubisz ręcznego rozmrażania, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie lodówka No Frost, dzięki której na zawsze zapomnisz o problemach ze szronem i grubą warstwą lodu.

Co to jest No Frost?

Praktycznie wszystkie nowoczesne lodówki wyposażone są w technologię No Frost. W ich wnętrzu umieszczone są specjalne wentylatory, które przejmują kontrolę nad wilgotnością i zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. System ten automatycznie wykrywa ciepłe powietrze i odprowadza je na zewnątrz, a jednocześnie zastępuje chłodnym powietrzem. Dzięki temu poziom wilgoci pozostaje na tym samym poziomie, przez co w urządzeniu nie osadza się szron ani lód. Lodówka No Frost jest również nazywana lodówką bezszronową. Wentylatory mogą być umieszczone w komorze chłodziarki, w części mrożącej albo w obu komorach jednocześnie.

lodówka No Frost

Dlaczego należy regularnie rozmrażać lodówkę?

Osadzający się we wnętrzu lodówki lód negatywnie wpływa na jej pracę oraz na przechowywaną żywność. Urządzenie musi pracować znacznie intensywniej, by zapewnić odpowiednie warunki produktom spożywczym, co odbija się na naszych rachunkach za prąd. Poza tym zbyt gruba warstwa lodu może sprawić, że drzwi nie będą się domykać, a każde nieszczelności spowodują straty energii i przyczynią się do nieprawidłowej pracy urządzenia. Choć lodu możemy pozbyć się samodzielnie, jest to wyjątkowo czasochłonne zadanie. Lodówka No Frost rozwiązuje ten problem, ponieważ sama kontroluje poziom wilgotności, dzięki czemu zapobiega powstawaniu lodu i szronu na wewnętrznych ściankach.

System No Frost – dłuższa świeżość żywności

Technologia No Frost zastosowana w lodówkach ma jeszcze inne zalety. Przede wszystkim utrzymuje świeżość żywności przez dłuższy czas i zapobiega jej szybkiemu zepsuciu. Wszystko dlatego, że usuwa wilgoć, która sprzyja rozwojowi pleśni. Dzięki temu takie produkty jak: sery, wędliny, warzywa czy owoce nie tracą swoich wartości odżywczych, smaku, ani zapachu. Co więcej, produkty spożywcze nie przywierają do ścianek urządzenia, a sama lodówka No Frost jest łatwa do utrzymania w czystości.

Czy lodówka No Frost ma jakieś wady?

Choć technologia No Frost jest niezwykle praktyczna i całkowicie eliminuje konieczność rozmrażania lodówki, niesie ze sobą również pewne niedogodności. Z jednej strony płynna wentylacja i osuszanie powietrza zapobiegają powstawaniu szronu i lodu, natomiast z drugiej strony – przyczyniają się do szybkiego wysychania żywności. Aby uniknąć tego problemu, wystarczy przechowywać żywność w zamkniętych pojemnikach. Właśnie dlatego lodówki No Frost mają specjalne pojemniki dedykowane do przechowywania mięs i ryb, a także owoców i warzyw. Można w nich regulować poziom wilgotności, co pozwoli utrzymać świeżość żywności przez długi czas.

lodówka No Frost Lodówka Whirlpool W5 711 E OX

Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 197
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 111
Rozmrażanie – chłodziarka: Less Frost
Rozmrażanie – zamrażarka: Manualne
lodówka No Frost
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *