Depilator laserowy – skuteczna i bezbolesna depilacja

depilator laserowy

Każda kobieta marzy o idealnie gładkich nogach, dlatego depilator jest jednym z tych urządzeń, których absolutnie nie może zabraknąć w damskiej kosmetyczce. Obecnie oferta depilatorów jest mocno zróżnicowana. Oprócz klasycznych depilatorów z dyskami i pęsetami, na rynku dostępne są też nowoczesne depilatory laserowe i IPL. Te pierwsze pozwalają przeprowadzić praktycznie bezbolesny zabieg depilacji, a efekt gładkości nóg utrzymuje się nawet kilka lat. Sprawdźmy zatem, jak działa taki depilator laserowy i kto może z niego skorzystać.

Jak działa depilator laserowy?

Na wstępie warto zaznaczyć, że depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia ciała. Dzięki temu, że na rynku pojawiły się depilatory laserowe do domowego użytku, każda kobieta może przeprowadzić zabieg depilacji we własnej łazience. Obsługa depilatora jest bardzo łatwa i nie wymaga żadnych umiejętności ani przygotowania specjalnych preparatów. Zasada działania depilatora laserowego opiera się na fototermolizie, czyli niszczeniu struktury włosa poprzez nagrzewanie go do wysokiej temperatury. Depilator laserowy emituje wiązkę światła, która przenika w głąb skóry. Następnie łączy się z melaniną i pod wpływem wysokiej temperatury trwale uszkadza mieszki włosowe. Dzięki temu, że wiązka światła skierowana jest bezpośrednio na włos, niszczy go u podstawy, tym samym hamuje jego wzrost na bardzo długi czas. Depilator laserowy nie pokrywa dużych partii ciała, działa jednie na niewielki obszar. Z tego też względu depilacja światłem jest czasochłonna, ale za to bardziej precyzyjna.

depilator laserowy

Czym się różni depilator laserowy od depilatora IPL?

Choć depilatory laserowe dostępne są na rynku już od wielu lat, dopiero niedawno pojawiły się w sprzedaży modele do użytku domowego. Z racji tego, że z wyglądu przypominają depilatory IPL, często są z nimi mylone, a usuwają włoski w zupełnie inny sposób. Zasada działania depilatorów IPL opiera się na fotodepilacji, a nie na fototermolizie. Oznacza to, że depilatory IPL emitują impulsy świetlne o różnej długości fali. Docierają one do cebulek włosów i osłabiają ich strukturę. W efekcie włosy przestają tak szybko rosnąć, stają się rzadsze i jaśniejsze. W przeciwieństwie do depilatorów laserowych, modele IPL działają na duże partie ciała. Jeden impuls dociera do kilku cebulek włosów, dlatego depilacja światłem IPL nie jest tak skuteczna i precyzyjna, jak depilacja laserowa.

Jakie nasadki mają depilatory laserowe?

Dostępne w sprzedaży depilatory laserowe są zazwyczaj uniwersalne. W zestawie znajduje się kilka dodatkowych nakładek, dzięki którym zabieg depilacji laserowej można przeprowadzić nie tylko na nogach, ale również na innych partiach ciała.

Do najpopularniejszych końcówek należą:

  • Nasadka do ciała – jest to podstawowa końcówka, którą mają wszystkie depilatory laserowe. Cechuje się ona największym okienkiem, dlatego doskonale nadaje się do depilacji dużych obszarów ciała, czyli np. do nóg.
  • Nakładka do pach – ma specjalnie wyprofilowany kształt, dzięki czemu bez trudu usuwa owłosienie pod pachami.
  • Końcówka do twarzy – mało kto wie, że depilator laserowy można wykorzystać również do twarzy. Wystarczy założyć specjalną końcówkę, która została zaprojektowana do wrażliwych miejsc. Zazwyczaj ma ona dodatkowe czerwonawe szkiełko i filtr. Dzięki temu można ją wykorzystać do usunięcia zbędnych włosków z policzków, podbródka, czoła, a nawet brwi.
  • Nasadka do okolic bikini – ma wyprofilowany kształt i przezroczysty filtr, co pozwala dokładnie pozbyć się włosów w tym miejscu.
  • Nakładka do brwi – niektórzy producenci dodają do swoich depilatorów również precyzyjną nakładkę, która idealnie nadaje się do brwi czy okolic bikini.

Warto dodać, że na rynku dostępne są również depilatory z nasadką chłodzącą, która intensywnie schładza skórę w trakcie zabiegu. Dzięki temu zmniejsza ból, a skóra staje się mniej wrażliwa i podatna na podrażnienia.

Jak korzystać z depilatora laserowego?

Przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej w domu jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć depilator laserowy do konkretnej partii ciała i wcisnąć przycisk. Taki zabieg przeprowadza się na sucho, a nie tak jak w przypadku klasycznych depilatorów – na mokro. W ten sposób należy przeprowadzić zabieg na całej powierzchni ciała. Aby uzyskać lepsze efekty, warto korzystać z nakładek dedykowanych do konkretnych partii ciała, np. do pach, twarzy, okolic bikini czy do brwi. Do zabiegu należy się również odpowiednio przygotować, usuwając owłosienie, np. przy pomocy jednorazowej maszynki lub golarki. Zabieg depilacji laserowej należy regularnie powtarzać. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po 3-4 zabiegach, jednak po 6-8 cyklach włoski mogą już w ogóle nie odrastać.

depilator laserowy

Czy depilator laserowy nadaje się do każdej karnacji?

Niestety depilator laserowy nie sprawdzi się u każdej kobiety. W przypadku bardzo ciemnej karnacji lub wyjątkowo jasnych włosów (np. siwych czy jasnych blond) nie zaleca się przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej. Na szczęście depilatory dysponują regulacją natężenia mocy, dzięki czemu można ją dopasować do rodzaju karnacji i koloru włosów. Do bardzo jasnej skóry można z powodzeniem wykorzystywać wszystkie poziomu mocy depilatora. Natomiast do ciemniejszej, oliwkowej skóry zaleca się korzystać maksymalnie z trzeciego poziomu mocy. Należy również pamiętać, że by nie naświetlać uszkodzonej skóry, a także piegów, pieprzyków i innych znamion. Nie powinno się również przeprowadzać zabiegu depilacji laserowej na opaloną skórę.

Czy depilacja światłem jest bezpieczna?

Depilator laserowy jest w pełni bezpieczny, zarówno dla naszej skóry, jak i całego organizmu. Wiązki światła emitowane przez depilator docierają wyłącznie do mieszków włosowych i nie wywierają żadnego wpływu na skórę. Poza tym depilacja laserowa jest wygodniejsza niż depilacja woskiem czy klasycznym depilatorem dyskowym lub pęsetowym. Włoski nie są wyrywane z cebulkami, tylko wypalane, więc zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jeśli ustawimy większą moc, możemy poczuć jedynie lekkie mrowienie albo szczypanie, jeśli impuls światła trafi na jakieś znamię lub pieprzyk. Choć każda osoba ma inny próg bólu, depilacja laserowa w domu nie będzie dla nikogo bolesnym i nieprzyjemnym zabiegiem.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Jeszcze do niedawna zabieg depilacji laserowej można było przeprowadzić jedynie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Teraz depilatory laserowe dostępne są do użytku domowego i sukcesywnie podbijają nasz rynek. Są chętnie kupowane nie tylko przez kobiety, ale i przez mężczyzn. Ich oferta nie jest jeszcze tak bogata, jak depilatorów IPL. Poza tym sprzedający często wprowadzają w błąd, podając w opisie, że sprzedają depilator laserowy, a jest to depilator IPL. Dlatego warto inwestować w produkty znanych i sprawdzonych w branży beauty marek, np. Philips, Remington, Braun, Rowenta czy Babyliss.

depilator laserowy Depilator Babyliss G971PE

Sposób depilacji: Impuls światła
Wskaźniki: Lampki kontrolne
Ilość fototypów skóry: 5
Intensywność światła: 4.5 - 5 J/cm2
Wyposażenie: Trymer w sztyfcie
depilator laserowy
depilator laserowy Depilator IPL Philips Lumea SC1994/00

Sposób depilacji: Impuls światła
Wskaźniki: Lampki kontrolne
Czujnik rodzaju skóry: tak
Poziom natężenia światła: 5 ustawień intensywności światła
Zasilanie: Sieciowe
depilator laserowy
depilator laserowy Depilator Babyliss G945E

Sposób depilacji: Impuls światła
Wskaźniki: Lampki kontrolne
Poziom natężenia światła: 5 ustawień intensywności światła
Przeznaczenie: Do 5 fototypów skóry (od I do V)
Dodatkowe nasadki: Nasadka do depilacji twarzy
depilator laserowy
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *