Pralka z funkcją pary – jak działa i jakie są jej zalety?

pralka z funkcją pary

Nie jest łatwo podjąć decyzję o tym, która pralka będzie najlepsza do naszego domu. W sprzedaży dostępne są bowiem modele, które nie tylko skutecznie usuwają plamy, ale również pozwalają oszczędzić czas, a także zmniejszyć zużycie wody i prądu. Coraz większą popularnością cieszy się również pralka z funkcją pary, która wykorzystuje do prania gorącą parę wodną. Co sprawia, że konsumenci tak chętnie po nią sięgają?

Jak działa pralka z funkcją pary?

Pralka z funkcją pary to nic innego, jak zwykła pralka, która do prania brudnych ubrań wykorzystuje gorącą parę wodną. Powstaje ona na dnie urządzenia przed rozpoczęciem prania. Choć niektórzy producenci, jak np. marka Beko ze swoją technologią Steam Cure, umożliwiają włączenie pary wodnej również w końcowym etapie cyklu prania (pralki marki Beko można znaleźć tutaj). Woda, która w tradycyjnej pralce podgrzewana jest za pomocą grzałek do wysokiej temperatury, w takim modelu trafia do generatora, gdzie następnie zamieniana jest w parę wodną. Następnie para przedostaje się przez specjalne dysze do bębna i czyści znajdujące się w nim ubrania. Para wodna skutecznie rozluźnia włókna, co sprzyja dokładnemu czyszczeniu. Poza tym zmniejsza zagniecenia, które powstają podczas cyklu prania i nadaje ubraniom odpowiedniego kształtu i miękkości.

Pralka z funkcją pary – zalety

Para wodna doskonale wpływa na jakość ubrań, a do tego pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Oprócz czyszczenia odzieży jest w stanie ją również odświeżyć i zdezynfekować. Jeśli nasze ubranie nie jest brudne, a jedynie nieprzyjemnie pachnie, możemy wrzucić je do pralki i odświeżyć wykorzystując do tego parę wodną. To zdecydowanie lepszy pomysł niż nastawianie pełnego cyklu prania. Wystarczy kilkanaście minut, a nasze ubranie zostanie odpowiednio odświeżone. Poza tym para wodna świetnie nadaje się do dezynfekcji ubrań. Dzięki temu, że usuwa z nich alergeny, będzie dobrym rozwiązaniem dla alergików i osób, które mają podatną na podrażnienia skórę.

pralka z funkcją pary

W niektórych pralkach, np. w modelu WTV 7632 XBW(Aktualnie Brak, polecamy model) od marki Beko, funkcję parową Steam Cure można połączyć z programem BabyProtect. Zapewni to jeszcze większą skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń i neutralizacji alergenów. Na koniec warto dodać, że gorąca para wodna doskonale rozprostowuje i wygładza tkaniny. Działa podobnie jak żelazko parowe, dzięki czemu wyprane ubrania są miękkie, przyjemne w dotyku i pozbawione zagnieceń.

Czy pralka z funkcją pary ma jakieś wady?

Choć pralka z funkcją pary doskonale sprawdzi się do codziennego prania, nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. W przypadku mocno zabrudzonych ubrań oraz wyjątkowo uciążliwych plam, np. z czerwonego wina, smaru czy krwi, najlepiej sprawdzi się po prostu woda z proszkiem.

Jaką wybrać pralkę z programem parowym?

Coraz więcej producentów ma w swoich ofertach pralki z funkcjami parowymi. Jednym z nich jest marka Beko, która stworzyła technologię Steam Cure. Taka pralka dobrze sprawdzi się w każdym domu. Nie dość, że skutecznie wypierze ubrania i nada im miękkości, to jeszcze pozwoli oszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Jest więc w czym wybierać, a dodatkowo ceny takich pralek wcale nie zwalają z nóg. Doskonałym przykładem jest pralka Beko WTV 7632 XBW(Aktualnie Brak, polecamy Model), którą można już kupić za nieco ponad 1000 zł. Zdecydowanie warto rozważyć jej zakup. Nie tylko ze względu na funkcję pary, ale również na wysoką klasę energetyczną A+++ i dużą pojemność bębna – 7 kg.

pralka z funkcją pary
Pralka Beko WTV 7632 XBW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 156
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9899
Ilość programów: 16
Technologie: Steam Cure, AquaFusion, Funkcja Pupil, System HomeWhiz
pralka z funkcją pary
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *